NOORTETANTS - TANTSUTREENINGUD KOOLIEALISTELE NOORTELE

Kooliealiste õppekava oleme jaotanud vastavalt vanusegruppidele ja sealjuures võtnud aluseks nii individuaalselt kui ka tantsugrupina eelkõige noorte füüsilised ja mentaalsed võimed. Arvestame, milleks noored võimelised on ning arendame neid oskuseid läbi tantsulise liikumise ja muusika. Noortetantsu tunnid põhinevad järgmistel kompetentsidel:

  • Tants, loovus ja rütmika

  • Kehatunnetus ja tehnika
  • Liikumine (koordinatsioon, tähelepanu, painduvus, tasakaal)
  • Vaimne tervis (psühholoogilised vanuse eripärad, distsipliin, iseseisvus)

Lisaks tavapärastele tantsutrennidele on meie tundidesse integreeritud ka tantsuteraapia, jooga ja akrobaatika elemente. Erinevaid lähenemisi kasutades on meie tantsutunnid noorte jaoks huvitavad, mitmekülgselt arendavad ja väljakutseid pakkuvad.

0
x
Nädalas
0
min
Kestvus
ca
0
Tantsutundi hooajal

ESINEMISVÄLJUNDID JA MUUD TEGEVUSED

Tantsutundidele lisaks sisaldab noortetantsu õppekava:

  • Esinemisi Tantsustaari kontserditel (jõulu- ja kevadkontsert)
  • Tantsuvõistlusel osalemist (Koolitants, Kuldne Karikas, Tantsuolümpia jne). Julgustame noori osalema ka soolo/duo võistlustel.
  • Linnalaagreid
  • Ööbimisega suvelaagrit
  • Vähemalt ühte erilise ülesehitusega tantsutundi õppeaasta jooksul (piknik, väljasõit vms)

Esinemiste ja võistluste osas hoiab kätt pulsil ning jagab vajalikud juhised vastava grupi tantsuõpetaja.

Noortetantsu trennid toimuvad erinevates Harjumaa koolides või spordirajatistes 1x või 2x nädalas, korraga 60 minutit. Tantsustaari esindusgrupi trennid toimuvad 2x nädalas 90 minutit. Tutvu ka Tantsustaari tantsuhooaja sisekorrareeglite ja maksmiskorraga.

TANTSUSTIILID

Girly hiphop

Tänavatantsu stiil, mis on mõeldud tüdrukutele, kes soovivad tantsida hiphoppi ning lisada tüdrukulikku energiat. Girly hiphop on põimitud erinevatest tänavatantsustiilidest ja showtantsust.

Showtants

Tantsustiil, mille eesmärgiks pakkuda meelelahutusliku etteastet. Enamjaolt on tantsud hoogsad ning tähtsal kohal on akrobaatilised elemendid, mida saab meie trennides ka õppida.

Dance Fusion

Tundides tantsitakse erinevaid stiile: showtants, girly hiphop, akrobaatika ja contemporary. Kasutatakse erinevatele stiilidele omaseid liigutusi, mis pannakse kokku üheks tantsuks.

Pop-rock

Pop ja rokk muusikale loodud tantsud, mis on suunatud muusika tõlgendamisele läbi keha. Tähtsal kohal on improvisatsioon.

Contemporary

Tantsustiil, kus on ühendatud klassikalise tantsu tehnika ja moderntantsu kehatöö. Kasutatakse põrandatehnikat ning improvisatsioon.