Tule pane end proovile!
TANTSUVÕISTLUSED
Tantsustaaris saab õppida mitmeid tantsustiile ja meil on erineva tasemega grupid. Igal tantsugrupil on mõnevõrra erinev programm ja esinemisväljundid, kuid meie filosoofia järgi on tantsija arenguks oluline end proovile panna. Esinemistel ja võistlustel osalemine õpetab noorele pingelistes olukordades hakkama saamist, iseseisvust, teistega arvestamist ja uues keskkonnas sobivat käitumist. Võistlemine arendab tantsijat rohkem kui mistahes treening, sest nähakse ja õpitakse, mida kaasvõistlejad teevad ning võistluspinge all areneb inimene rohkem kui turvaliselt treeningsaalis harjutades. Aastast-aastasse võistlustel ja esinemistel käimisega suureneb inimese mugavustsoon ning pingeliste olukordadega hakkama saamine, mis omakorda annab suure eelise ka muudes eluvaldkondades, näiteks koolis eksamiperioodidel või tulevikus mistahes tähtsatel ülesastumistel.
Tantsuvõistlustel osalemine ja seal võitmine ei ole omaette eesmärk (loomulikult on tore võita), vaid see on osa arengust ja noore kasvamise teekonnast tantsijana/indiviidina. Võistlemine on miski, mis aitab eesmärgistada teekonda, paneb meid kõiki pingutama, annab võimaluse ühise eesmärgi nimel tööd teha ning seeläbi tantsija arengut kiirendada.
Võistlustel ei ole võitjaid ja kaotajad, on vaid õppetunnid
Meie treeninggrupid ja tantsijad osalevad õppeaasta jooksul mitmetel võistlustel nii gruppide kui ka duode/soolode arvestuses. Võistluste valiku teeb iga tantsuõpetaja ise, kuid oleme olnud esindatud järgnevatel võistlustel:
- Tantsuolümpia (Põlvas)
- Kuldne Karikas Spotlight Challenge (Tallinnas ja Tartus)
- Kuldne Karikas Suvefestival (Tartus)
- Happy Dancers Baltic Cup (Pärnus)
- Koolitants
- Best Show (Riias)
Pöörame tähelepanu ka sellele, et võistlustel käimine tähendab lapsevanemale eraldi väljaminekuid. Lisaks harjutamisele tuleb arvestada ka osalustasudega (20-30€) ning mitmel juhul ka transporditasudega (20-50€). Omalt poolt püüame transpordi osas võimalikult ökonoomsed lahendused leida (suurema grupiga minek tähendab lapse kohta soodsamat tasu). Meil on usaldusväärne koostööpartner transpordi osas, kuid siiski tuleb teinekord kasuks ka vanemate abi laste viimisel/toomisel.
GRUPIKAVADEGA VÕISTLUSED
Kõikidel Tantsustaari Noortetantsu gruppidel on eesmärgiks jõuda õppeaasta jooksul vähemalt ühele võistlusele. Igale grupile loob koreograafia tantsuõpetaja vastavalt tasemele ja stiilile, mis konkreetsele grupile sobib ja noortele ka meeldib. Iga kava juurde kuuluvad erinevad rekvisiidid, millede valmistamise/leidmise osas püüame kootöös lapsevanematega lahendused leida. Kindlasti kuulub ühe hea esinemiskava juurde ühtne kostüüm.
Tantsustaaril on oma kostüümiladu, kus on suur valik erinevaid esinemiskostüüme. Ladu on pidevalt täienemas ja vastavalt koreograafiale ja tantsu teemale varustame tantsijaid kostüümidega. Sellega tagame lastel täpselt ühesugused riided ilma, et vanemad pidevalt uusi riideid ostma/otsima peaksid. Ühtlasi on kostüümid alati puhtad ja kasutamiseks valmis, mis on murevaba lahendus nii tantsijale kui ka lapsevanemale. Kostüümide kohta täpsem informatsioon tuleb Tantsustaarilt võistluste ettevalmistamise faasis.
SOOLODE JA DUODEGA VÕISTLUSED
Oleme väga uhked, et Tantsustaaris on hulk selliseid tantsijad, kes soovivad lisaks grupikavale ka individuaalse kavaga võistlustel osaleda! Toetame täielikult seda mõtet ja julgustame tantsijaid osalema ka soolode ja/või duode arvestus, mis on täiendav samm tantsija arenguteel. Oleme täheldanud, et need tantsijad, kes osalevad individuaalses arvetuses, suudavad tugevaid sooritusi teha ka grupikavades. Individuaalse taseme tõstmiseks oleme loonud noortele kaks võimalust: Tantsustaari omaloomingu võistlus ja õpetajate loodud kavaga võistlemine.
Tantsustaari omaloomingu võistlusest saavad osa võtta kõik meie noortetantsu trennide osalejad. Iga võistleja on oma kava koreograaf ehk mõtleb ise endale kava ning õpib selle selgeks. Omaloomingu võistlus kulmineerub 14. veebruaril Tabasalu koolis peetaval Sõbrapäeva diskol, kus toimub professionaalne kohtunikepaneeliga finaalvõistlus. Kõikidele omaloomingu võistlusel osalejatele on osalemise eest meene ning parimad saavad pärjatud ka auhindadega. Täpse võistluse juhendi saadame treeniggruppide noortele septembri jooksul.
Õpetajate loodud kavaga võistlejad valitakse välja meie tantsuõpetajate poolt ja neile oleme loonud eraldi programmi, mis kooskõlastatakse eraldi lapsevanemaga. Soolo või duo kava koreograafiks on meie tantsuõpetajad, kes loovad võistluskava tantsijale, vastavalt tema tasemele ja sobivale stiilile (võistluskategooria). Võistluskavade harjutamine eeldab noorelt palju iseseisvat tööd, aga ka personaaltunde tantsuõpetajaga, mille aeg lepitakse eraldi kokku. Lisaks on võistlejatele planeeritud 1:1 harjutamise aeg kõikidesse laagritesse, osadele üritustele ja workshoppidele. Soolo ja duo kavadega esinevad noored ka Tantsustaari omaloomingu võistlusel, kevadkontserdil ja teistel väiksematel esinemistel. Täpse algava õppeaasta võistlus- ja esinemisgraafiku saadame kõikidele võistlejatele õppeaasta alguses.
Lisaks on individuaalselt võimalik võistlustel osaleda ka erinevate stiilide improvisatsiooni kategoorias. Seal saavad osaleda minikids vanuseklassis eelkooliealised lapsed ning vanemates vanuseklassides koolilapsed. Impro võistlustele suunavad osalejaid samuti meie tantsuõpetajad ning enne kui võistlustele registreerime, kooskõlastame osalemise ka lapsevanemaga.